NBA Günlükleri

Klay Thompson, geri dönüş yolunda “iyi bir ilerleme” kaydetti ancak resmi bir dönüş zaman çizelgesi yok

Gayri resmi olarak, Warriors, Klay Thompson’ın sahaya dönmesini ve Noel’de en azından eski hali gibi görünmesini umuyor. Hiç şüphesiz işin içine giriyor ve yaptığı gibi insanları etkiliyor.

Resmi olarak bir zaman çizelgesi yok, ancak “iyi ilerleme” kaydediyor.

Warriors, Thompson’ın son iki sezonda hem Aşil’deki hem de ACL’deki sakatlıktan kurtulmasının yanı sıra James Wiseman’ın yırtık menisküsten dönüşü hakkında bir açıklama yaptı. Takımdan Thompson ile ilgili resmi açıklama şu şekilde:

Son iki sezonu sol ACL ve sağ Aşil sakatlığı nedeniyle kaçıran Golden State Warriors guardı Klay Thompson, yaz boyunca geçirdiği rehabilitasyon sürecinde iyi bir ilerleme kaydetti ve 2021-22 yılında dönmeye çabalıyor. Bu sezon dönüşü için kesin zaman, devam eden gelişimine bağlı olacak. 25 Kasım 2020’de sağ Aşil’inden ameliyat olan Thompson’ın eğitim kampı sırasında çeşitli kontrollü tatbikatlara katılması bekleniyor. Tam antrenmanlara dönüşü daha sonraki bir tarihte belirlenecek.

Bunların hepsi çok belirsiz, Ancak spesifik beklentilere girmemek adına Warriors’ ın geri dönüş tarihini kesin olarakta belirlemediğini söylemek mümkün. Bu şekilde spekülasyonların önüne de geçiliyor.

Sezon başında geri dönmeyi umduğunu söyleyen Wiseman ile biraz daha zaman var

15 Nisan’da sağ menisküs yırtığını onarmak için başarılı bir ameliyat geçiren Golden State Warriors pivotu James Wiseman, rehabilitasyon sırasında iyi ilerleme kaydetti… 15 Ekim’de ameliyat olacak.

Bu, Warriors’ın Lakers’a karşı sezonu açılışından sadece dört gün önce, Wiseman’ın o zamana kadar sahada olması mümkün değil. Ancak sezonun çoğunu kaçırmayacak ve Thompson’dan önce dönecek gibi görünüyor.

Warriors bu sezon mücadele edecekse, bir sıçrama yapmak ve beşte kaliteli oyuncu ile bunu sağlamak zorunda ve bu yüzden  Wiseman’a ihtiyaçları var.

Ve sezon sonunda Thompson’ın All-NBA seviyesinde performans vermesi gerekiyor.

Tayfun Sayaca
Late Basketball Writer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir