NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Minnesota Timberwolves

Minnesota şüphesiz ligin kötü takımlarından bir tanesi. Kazanma mentalitesi ve disiplin, takımın önemli eksik unsurları diyebiliriz. Kadrosunda; Karl Anthony Towns, D’Angelo Russel ve Anthony Edwards gibi yetenekli ve takıma seviye atlatabilecek oyuncular bulunuyor. Genç bir kadroya sahip olan Timberwolves bu sezon kazanmaya yönelik bir oyun yapısı oturtmaya çalışacaktır. Geçen sezon Ryan Saunders’ın ayrılışından sonra Koç Chris Finch’in Şubat ayında koçluğa gelmesiyle biraz kıpırdansalar da yeni sezon için işleri batıda zor gibi gözüküyor.

Gelenler

– Patrick Beverley (Takas)
– Taurean Prince (Takas)
– Leandro Bolmaro (2020 23.sıra draft hakkı)

Gidenler

– Jarret Culver (LA Clippers)
– Juancho Hernangomez ( LA Clippers)
– Ricky Rubio ( Cleveland Cavaliers)

Offseason’da Yaptıkları En İyi Hamle 

Patrick Beverley gibi iyi bir savunmacıyı takıma katmaları önemliydi. Ayrıca geçen sezon savunma verimliliği iyi düzeyde olan Jarred Vanderbilt ile sözleşme yenilediler. Bu hamleler takımın savunma eksikliğini kısmen azaltabilir.

Offseasonda Yaptıkları En Kötü Hamle

Guard Jordan Mclaughlin ile sözleşme yenilemeleri gereksizdi. Geçen sezon 18 dakikada 5 sayı ortalamasına sahip. Takımın ikinci guardı olabilecek seviyede bir oyuncu değil.

Geçen Sezonki Durumu

Geçen sezonu 23 galibiyet 49 mağlubiyet ile batıda 13. sırada tamamladılar. Geçtiğimiz sezon ligin en kötü savunma savunma perfonmasına sahip takımlarından olan Timberwolves, Washington’dan sonra ligde en fazla sayı yiyen ikinci takım konumundaydı.

Bu Sezon Ne Yaparlar?

Bu sezon özellikle savunma tarafını güçlendirmeye ve belirli hücum şablonları oluşturmaya çalışacaklardır. Hücumu Towns, Russel ve Edwards ekseninde organize edeceklerdir. Taurean Prince ve Malik Beasley’den de üçlük katkısı almaya çalışacaklar. Savunma problemlerini ise kısmen çözebilecek kapasitede oyunculara sahipler. Örneğin Jaden McDaniels iyi bir yardım savunmacısı. Öte yandan Josh Okogie ve Patrick Beverley gibi birebir savunması iyi olan oyuncular var. Vanderbilt’in de savunma reytingi iyi bir düzeyde. Eğer koç Finch, takımda savunma disiplinini ve hücum devamlılığını sağlarsa yedinci veya sekizinci sıradan playoff yapabilirler. Ancak Patrick Beverley, Malik Beasley ve D’Angelo Russel gibi oyuncular ile bu disiplini sağlamak çok zor gözüküyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi ya takımdaki herkes kendisi için oynayacak ve ligin kötü takımlarından biri olmaya devam edecekler; ya da kazanmak için oynayıp bir şeyler başarabileceklerini kendilerine inandıracaklar. Bunu zaman gösterecek.

YAZI: HAMZA KABUK

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir