NBA Günlükleri

Anadolu Efes’den ilk galibiyet

Turkish Airlines Euroleague’in 5.haftasında temsilcimiz Anadolu Efes sahasında Unics Kazan’ı 71-68 mağlup etti ve bu sezon Euroleague’deki ilk galibiyetini aldı.

Maç öncesinde her yıl Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında erken tanının önemine vurgu yapan ve konu hakkında milyonlarca kişiyi bilgilendiren #FarkındalığınŞampiyonu ‘Meme Kanseri Farkındalığı İçin Pembe Top Sahada’ projesi; Anadolu Efes Spor Kulübü ve Anadolu Sağlık Merkezi iş Pembe Top Sahad4k iç saha maçında gerçekleştirilen Pembe Top Sahada Anadolu Efes – Unics Kazan maçına farklı bir anlam kattı.

Erken tanı hayat kurtarır sloganıyla 8 yıldır yürütülen projede bu sezon gönüllü destekçi olarak hava atışını oyuncu Demet Özdemir yaptı.

Anadolu Efes’de Rodrigue Beaubois 14 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Elijah Bryant 12 sayı, 4 ribaund, Tibor Pleiss 12 sayı, 4 ribaund ve Adrian Moerman 10 sayı, 9 ribaund ile karşılaşmayı tamamladı.

Unics Kazan’da Lorenzo Brown 16 sayı, 5 ribaund, 4 asist, Isaac Canaan 16 sayı, 3 ribaund ve Mario Hezonja 13 sayı, 7 ribaund, 5 asist ile mücadele etti.

Anadolu Efes bir sonraki maçında Panathinaikos’a konuk olurken, Unics Kazan ise Baskonia’yı konuk edecek.

Volkan Metin on EmailVolkan Metin on FacebookVolkan Metin on InstagramVolkan Metin on Twitter
Volkan Metin
NBA Günlükleri Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir